Co se zatím povedlo

Chtěl bych se s Vámi podělit o práci, která se nám povedla za 2 dny vytvořit.

Po návratu z Polska jsem se rozhodl vytvořit manuál pro organizovanou pomoc z Rakovnicka, tak aby to na hranicích bylo k co největšímu užitku. Nevěděl jsem, že to bude začátek úplně jiné daleko náročnější cesty.

V současné chvíli organizujeme sbírky po několika obcích na okrese a snažíme se udělat zásoby pro lidi ne na hranicích, ale tady u nás v Rakovníku.

Hledáme bydlení a ubytováváme přijíždějící matky s dětmi. Jednáme s dodavateli podpory ze strany firem a institucí. Hledáme překladatele, mluvíme s úřady a vytváříme smlouvy.Všichni co jsou v tom se mnou, to dělají při práci a zaslouží si velké poděkování. Dnes se nám povedlo vyjednat s panem Cafourkem ubytování v Cafexu, zvětšit zásoby pomoci v Dráčku, ubytovat maminku se 4 dětmi (1rok, 3 roky, 7 let a 14let) na bytě od úžasné rodiny. Sehnat ubytování pro další maminky s dětmi a všechny je zásobit základními potravinami, léky a hygienickými prostředky.

V současnosti připravujeme webové stránky https://www.rakovnik-ukrajina.cz ,kde budou základní informace k pomoci a rozcestník.Jsme na začátku a učíme se za pochodu. Ale za přispění všech, kteří chtějí pomáhat to zvládneme. 🇺🇦🇺🇦

Vašek

0 odpovědí

Zanechte komentář

Chcete se přidat do konverzace?
Neváhejte a napište nám!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *