Shrnutí posledních 3 dní

Mám tady další shrnutí a nové poznatky.Teď se nám vrací 2 dodávky z vesnice Bilky (teď stojí na hranici v Užhorodě), které překročily hranice až do Ukrajiny s materiálem a jídlem pro kluky na frontu. Budou stahovat cestou zpět nějaké maminky. Tohle je prostě super.

Pracujeme stále na webovkách. Ale již nyní jsou funkční a prosím všechny, aby je využívali na různé nabídky. Je to pro nás přehlednější.

Maminky se nám zatím daří zdárně ubytovávat. Prosím, kdo by měl prostor pro ubytování, tak máme na webu www.rakovnik-ukrajina.cz možnost vložení nabídky na ubytování.

V Palečku se vytvořilo místo pro oblečení. Prosím, teď nic nenoste. Máme toho hodně. Když bude něco chybět, tak se tu objeví výzva.V Dráčku krásně funguje sklad jídla a hygieny. Maminky si zde berou po dlouhé cestě první zásoby, tak aby měli základní potraviny a hygienické prostředky.

V sobotu za přispění města Rakovník a sboru hasičů odjely maminky s dětmi pro dokumenty do kongresového centra v Praze. Nebudu se k tomu moc rozepisovat. Snad jediné co mě napadá je, že budu držet palce, ať jim to tam funguje lépe. Protože to byl masakr.

Chtěl bych poděkovat Markovi Pavlíkovi a Miroslavu Kolocovi za rychlé sjednání schůzky ohledně škol, školek a volnočasových aktivit. Schůzka proběhla dnes v podvečer.Chtěl bych proto poprosit každého, kdo by se chtěl podílet (a již tu i nabízel) na volnočasových aktivitách dětí z Ukrajiny, aby se zaregistroval na webových stránkách.

A co nás čeká? Web překládáme do ukrajinštiny a budeme zde představovat možné aktivity pro děti i maminky, tak aby měli možnosti na jednom místě a bylo to pro ně přehledné. Budeme dělat materiální sbírku na pomoc městu Lvov, kterou bychom tam chtěli v pátek odvézt. Budeme ubytovávat příchozí a začleňovat děti, které tu již jsou.

Děkujeme za podporu. Potřebujeme ji a potřebovat budeme.

Vašek

0 odpovědí

Zanechte komentář

Chcete se přidat do konverzace?
Neváhejte a napište nám!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *