Stále pomáháme…

Ahoj, je tu další středa a další souhrn.

  • Tentokrát začnu s Pavla Lowrie, která pomohla zachránit život 5 letému klukovi z Ukrajiny. Tomu přes noc od bolavého zubu natekl obličej a tak Pavla zrušila všechnu svou práci a vyrazila s ním a jeho maminkou do Motola. Nakonec z toho byla rozjetá sepse a zásah za minutu dvanáct. Pavla nám psala, že řev toho chlapečka byl určitě slyšet až v Rakovníku.
  • V tomto videu https://youtube.com/shorts/UyWkXQpBdq0?feature=share se můžete podívat, jak vypadá ulice jedné rodiny, kterou jsme ubytovali.
  • Technikum Academy, z. s. jsou ve své adaptační skupině neskuteční. První děcka již přešla do školy, další je budou následovat. A nabírají se zase nové děti. Pokroky můžete vidět na jejich FB stránkách nebo ve videu.
  • Wings 4 kids CZ děkujeme za čmeláky. Půjdou do adaptační skupiny a myslím, že vykouzlí pár dětských úsměvů.
  • Děkujeme holkám z Rakovnické pobočky Člověk v tísni za jejich podporu a spolupráci.
  • Máme tu i novou výzvu k odvozu věcí na Ukrajinu. Pojede se tuto sobotu. A chtěli bychom odvézt i oblečení pro děti 0-10 let. V současné chvíli totiž na Ukrajině opustilo domov přes 10 mil. lidí, ale hranice přešlo 4 mil. lidí. Ta větší část je nyní na západě Ukrajiny a tam teď spousta věcí chybí. Proto prosíme každého, kdo má nějaké oblečení (vyprané) na děti věku 0-10 let a chtěl by je darovat, přineste je prosím do Mateřské centrum Paleček Rakovník. Děkujeme ❤️
  • Jinak zde https://www.seznamzpravy.cz/…/fakta-uprchlici-v-datech… se můžete podívat na aktuální data, kolik lidí je v České republice, na Rakovnicku nebo přímo ve Vaší vesnici a městě. V současnosti je na Rakovnicku 3. nejmenší počet lidí z UA z celé České republiky.

Děkujeme Všem kdo pomáháte 🇨🇿🇺🇦

Vašek

0 odpovědí

Zanechte komentář

Chcete se přidat do konverzace?
Neváhejte a napište nám!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *