Ve Skryjích nejspíš vznikne další adaptační skupina

Jak je již zvykem, je tu středeční souhrn. Souhrny jsou ve středu proto, protože se vždy ve středu sejde celá banda. Probíráme, co se udělalo nebo vyřešilo a co se musí v budoucnu řešit. Já vlastně nevím, jestli tohle nebude jeden z posledních souhrnů, protože je mi blbé psát pokaždé o tom, jak děti chodí do adaptační skupiny, školky, školy nebo se učí česky. Nás to sice naplňuje, ale je to pořád to samé dokola. Ono se toho totiž moc nového již neděje. Což je vlastně dobře. Tentokrát tu mám vlastně jen dvě informace.

  1. Ajka Drak dostala ocenění Křesadlo za rok 2020 za svoji dobrovolnickou pomoc. Na předání si koupila nové oblečení i boty, takže je asi všem jasné, že je to vážně úspěch 🙂
  2. Vyrazili jsme se podívat do Skryjí, kde je ubytováno okolo 40 lidí. Slyšeli jsme totiž, že je to tam strašná skupina. Realita je naštěstí jiná a jsou tam normální maminky s dětmi, které by chtěly pracovat a dát děti do školy. Bohužel ani s jedním jim nejsme schopni pomoci, ale v pátek tam jedou děti z adaptační skupiny při Technikum Academy, z. s. a přemýšlíme nad zřízením další adaptační skupiny přímo u nich s možnou výukou češtiny. Na internetu totiž čteme výzvy od politiků, aby se města snažila uprchlíky co nejdříve adaptovat. Ve Skryjích jsou bohužel děti i dospělí úplně bezprizorní a nic se tam neděje.

Nakonec bychom chtěli poděkovat Sportovní centrum Cafex za jejich přístup, všem kteří přispěli na náš transparentní účet, všem kteří nosí potraviny do Falca nebo oblečení, nádobí a další věci do Mateřské centrum Paleček Rakovník. Děkujeme všem, kteří pomáháte. Je to potřeba a má to smysl.

Vašek

Předání ocenění za dobrovolnickou činnost
Ukrajinské maminky ve Skryjích
0 odpovědí

Zanechte komentář

Chcete se přidat do konverzace?
Neváhejte a napište nám!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *